CYKLOMARATON PLZEŇ
Datum:
8.6.2014

Pátý závod Cyklomaratonu 2014 se jel v Plzni za za tropického počasí, kdy teploměr na slunci atakoval hranici 50 stupňů. Závod byl tradičně situován v městské části Doubravka, poblíž kostela sv. Jiří. Na závodníky čekaly výborně připravené trasy v délce 30 km a 50 km, na své si samozřejmě přišli i mladší závodníci, pro které byl připraven dětský závod.
Za náš CEP Kellys Beskyd Bike team se tentokrát postavili pouze tři závodníci (Lukáš Kouba, Tomáš Třetina a Vítězslav Vrána). Úderem 12 hodiny pak tito odstartovali spolu s ostatními závodníky na pekelně vyhřátou trať hlavního závodu, která byla naštěstí zpříjemněna pěti brody a luxusními singlíky schovanými v lese. Závod byl ale díky vysokým teplotám opravdu náročným, navíc první občerstvovací stanice byla umístěna až na 38. kilometru! To si vychutnal hlavně T.Třetina, když chvíli po startu ztratil bidon a celý závod musel shánět vodu, kde se dalo. Nakonec snad vše ustál a závod z týmu dojel jako první. Druhý pak do cíle dojel V.Vrána, který si svou smůlu vybral 8 kilometrů před cílem v podobě defektu, následován L. Koubou, který za ním dojel v těsném závěsu, ale i to mu stačilo na druhé místo ve své těžkotonážní kategorii.