CYKLOMARATON LIBEREC
Datum:
10.5.2014

Druhý závod letošního CMT nás zavedl do běžeckého areálu Vesec, poblíž Liberce. Vyrazili jsme o den dříve a přespali v útulném penzionu “Na rozcestí”. Přes nepříznivé předpovědi nás ráno budilo sluníčko a chuť do závodění se okamžitě zvedla. Čekala na nás královsky připravená snídaně a protože byl start hlavního závodu až ve 12hod., náležitě jsme si ji užili :-). Po příjezdu do běžeckého areálu nás čekalo žhavé přivítání od “Cepáků” Adélky a Jardy. Závodní tým doplnil Valis a navíc přijel závodit další člen BB, Peťa Uhlíř. Tomson stále laboruje s nachlazením, tak se raději šetřil, ale jel s námi jako fanoušek, fotograf a divák.

Trať závodu byla dlouhá 54km s převýšením 1360m. Jeli jsme dva okruhy, kde se střídaly technické lesní pasáže s rychlými asfaltovými. Po předchozích deštivých dnech bylo v lese mokro a kluzké kořeny pozlobily nejednoho bikera :-). Během druhého okruhu se navíc přehnala bouřka a dojezd už byl hodně bahnitý. Závod vedl krásnou krajinou Jizerských hor a všichni jsme si ho užili. Cílovou pásku protl jako první Valis, následovali Vranis, Koubis, Mizda a Peťa.