JEHLIČNÁ TOUR 2008
Datum:
26.7.2008

Letos poprvé v Hrachovci u Valašského Mezíříčí startoval závod Jehličná Tour.Já jsem se původně přihlásil na dlouhou trať (57km), ale po rozumné úvaze a pomyšlení na loňského Beskyda, kterého jsem jel také po noční, jsem zvolil krátkou trať (33km). Tuto trasu zvolili taky Lukáš Fusek a Marek Fojtášek jedoucí v dresech Beskyd Bike. V 9:30 jsme s Beďou Černobylou, hájící barvy Hokoru, vyrazili na kolech do Hrachovce na start závodu. Kolo jsme zvolili také proto, že to bylo ideální na rozjetí (už u Billy v Rožnově jsem měl první křeč :D ). Do Hrachovce jsme dojeli okolo 10:00, kdy zrovna odstartovali závodníci dlouhé trati. Tam naopak podle původních plánu startovala také Monika Janošková, která tak doplnila Ladu Fojtáškovou. My jsme startovali v 10:30. Hned na startu byla první kolize do které se zapletl Beďa a Bliňa (Vladimír Blinka). Po startu se jelo z počátku cestou a později terénem na Jehličnou (tady jsem si užíval svých pár minut slávy :) ). Z Jehličné následoval sjezd do Zašové, odkud byl delší šotolinový výjezd nad Zubří. To už se mezitím kolem mě prohnal balík 6 cyklistů, kterých jsem se nedokázal udržet. Ve výjezdu na mě zle dotíral Martin Duřpek, kterému jsem ujel ve sjezdu do Zubří. Ze Zubří se jelo zpátky do Zašové, kde se u fotbalového hřiště dělila krátká trať s dlouhou. My na krátké jsme ještě jednou absolvovali okruh do Zubří a poté se jelo od hřiště v Zašové po trase dlouhé trati do cíle v Hrachovci. Tady jsem se nevyhnul pádu v bahně, před mostkem mi to trochu ujelo a napral jsem do stromu :). Naštěstí jsem za sebou neviděl žádného ze svých pronásledovatelů a mohl jsem pohodově pokračovat trochu otřesen do cíle. Nakonec jsem skončil celkově 7. (4.v kategorii) se ztrátou 3 minut na první skupinku a pohodlným náskokem 2 minut na pronásledovatele Bliňu, který opět ukázal, že je závodník jak se patří. Celkovým vítězem krátké trati byl Martin Sigmund (vítěz 19-29) před takřka domácím závodníkem Robertem Daňkem (vítěz 30-39) a Adamem Ermisem (2.místo do 19-29). Marek Fojtášek skončil 20. celkově (8. v kategorii), Lukáš Fusek pro kterého to byl první závod v teto sezoně byl 23 (8.v kategorii)
O poznání lépe si vedly holky na dlouhé kde ve své kategorii dojela Lada Fojtášková s přehledem pro 1.místo v kategorii a Monika Janošková byla 3. S dlouhou tratí se nejlépe vypořádal Vidlák Martin z Pells týmu.
Celkově hodnotím tento závod na to že jsem byl po noční unavený celkem dobře a i podle ostatních s kterýma jsem to u piva probral se nám to líbilo. Mně osobně se líbila i přátelská atmosféra v cíli. Prostě taková pohoda pro kterou se ty závody jezdí. Škoda jen, že nevyšla moje tradičně silná disciplína a to tombola :)